19 وبلاگ و سایت خارجی فوق العاده سئو

استانداردهای بهینه سازی موتورهای جست وجو یا سئو دائما در حال تغییر هستند. تغییر در شبکه های اجتماعی، بازاریابی ایمیلی و ظهور تکنولوژی های جدید مانند هوش مصنوعی و موتورهای جست وجو باعث شده هر روز نتایج جدیدتر و بهتری به کاربران نمایش داده  شود. بنابراین شما باید به طور پیوسته، در جریان استانداردها و اخبارهای بسیار مهم قرار بگیرید تا با اعمال آن ها بر روی سایت تان بتوانید رتبه خوبی را در سیستم رتبه بندی موتورهای جست و جو کسب کنید. به همین دلیل در این مقاله لیستی از بهترین و معتبرترین وبلاگ ها و سایت های خارجی سئو در اینترنت را به شما ارائه می دهیم و کاربرد آن ها را برای تان به طور کامل توضیح می دهیم.

1. Moz

وبلاگ Moz استانداردهای طلایی برای خدمات سئو و نحوه نوشتن مقاله ارائه می دهد. تیم وبلاگ Moz هر روز مقاله ای را در وبلاگ خود قرار می دهند تا به شما در به روز رسانی دانش تان در زمینه بازاریابی جست و جو کمک کنند.

2. Neil Patel

Neil Patel یکی از معروف ترین متخصصان سئو در دنیا است که همراه با تیمش روزانه اخبارهای بازاریابی را در وبلاگ شان قرار می دهند که سئو یکی از بخش های وبلاگشان است. علاوه بر این، در این وبلاگ یک سری ویدئوی خیلی جذاب قرار داده شده که همانند پست هایش مخاطبان زیادی را جذب کرده است.

3. Search Engine Land

Search Engine Land یکی از بهترین وبلاگ های موتور جست و جو است که حاوی اخبارهای جدید و تحلیل حوزه بازاریابی جست و جو می باشد.

4. Search Engine Journal

این وبلاگ تمامی تغییرات در استانداردهای لینک سازی گرفته تا تغییرات در الگوریتم های گوگل را پوشش می دهد و به روز ترین مقالات و تکنیک ها در حوزه بازاریابی جست و جو را در وبلاگ خود قرار می دهد.

5. Search Engine Roundtable

برای خواندن جزئی ترین مباحث و توضیحات در مورد تمامی نکات بازاریابی موتور جستجو، Search Engine Roundtable  بهترین پست های مرتبط در این زمینه را در وبلاگ خود قرار داده است.

6. SEMrush

وبلاگ SEMrush یکی از برجسته ترین و موفق ترین وبلاگ هایی است که امروزه  توجه سئوکاران زیادی را به خود جلب کرده است. این وبلاگ مشاوره های مفید و کاربردی در حوزه سئو از دیدگاه های متفاوتی مانند توسعه اپلیکیشن، رسانه های اجتماعی، جست و جوی صوتی به کاربران ارائه می دهد.

7. SEO Book

به منظور بررسی جدیدترین ابزارهای سئو برای تجزیه و تحلیل تغییرات ایجاد شده در موتور جستجو، به SEO Book مراجعه کنید.

8. Tubular Insights

این وبلاگ منبع معتبری برای بازاریابانی محسوب می شود که به دنبال کسب اطلاعات بیشتر درباره تأثیر ویدئوی آنلاین در بازاریابی موتورهای جستجو هستند.

9. Yoast

Yoast منبع آموزشی عالی برای کسانی است که می خواهند یاد بگیرند چگونه وب سایت خود را بهینه کنند. این وبلاگ تمامی تاکتیک های بهبود سئو و همچنین تجربه کاربران را در اختیار بازدیدکنندگان خود قرار می دهد.

10. Biznology

این وبلاگ در مورد بسیاری از موضوعات مرتبط با سئو بحث می کند، اما اخیراً بر بازاریابی محتوا و ارتباط آن با سئو تمرکز کرده است.

11. DailySEOBlog

آیا شما طرفدار سایت هایی هستید که روزانه یک نکته را ارائه می دهند؟ DailySEOBlog، راهنمایی ها و ترفندهای مهمی را در زمینه استراتژی های بهینه سازی موتور جستجو ارائه می دهد.

12. Distilled Blog

تیم وبلاگ Distilled دیدگاه ها و تحولات مربوط به بازاریابی دیجیتال را توضیح می دهد که سئو بخشی از این وبلاگ می باشد.

13. GeoLocalSEO

اگر شما به سئو محلی و موبایل علاقه دارید، وبلاگ GeoLocalSEO منبعی است که می توانید در آن نکات و ترفندهای مربوط به حوزه سئو محلی و موبایل را دنبال کنید.

14. Google Webmaster Central

هنگام کار در حوزه بازاریابی جستجو، باید از نحوه عملکرد موتورهای جستجو مطلع باشید. وبلاگ Google Webmaster به بازاریابان جستجو این امکان را می دهد تا در مورد تغییرات و به روزرسانی های موجود در گوگل اطلاعاتی به روز و جدید را کسب کنند.

15. John Battelle’s Search Blog

این وبلاگ  دارای تیم حرفه ای است که اطلاعات سودمندی در زمینه استراتژی های موتور جست و جو در اختیار کاربران خود قرار می دهد و مورد تایید بسیاری از مدیران وب نیز می باشد.

16. Content Marketing Institute

بازاریابی محتوا برای موفقیت سئو بسیار مهم است. موسسه بازاریابی محتوا (CMI) قطبی برای بازاریابان محتوا برای یادگیری و به اشتراک گذاری دیدگاه های خود درباره سئو، محتوا نویسی، رسانه های اجتماعی و سایر موارد است.

17. SEO Copywriting

همانطور که می دانید کپی بخش مهمی از موفقیت سئو است. این وبلاگ بیشتر به بیان جزئیاتی درباره بهترین تمرین های کپی رایتینگ در سئو می پردازد.

سئو کپی رایتینگ

18. Search Engine Watch

این وبلاگ  توسط متخصصان سئو زیادی تایید شده است که نویسندگان آن طیف گسترده ای از موضوعات بازاریابی جستجو را پوشش می دهند.

19. SEO by the Sea

این پایگاه اطلاعاتی سئو که توسط بازاریاب مشهور، بیل اسلاوسکی تأسیس شده است، جدیدترین اخبار و تجزیه و تحلیل ها را در مورد آخرین معیارهای رتبه بندی موتورهای جست و جو به شما ارائه می دهد.

نتیجه گیری

همان طور که می دانید اصول و استاندارد های گوگل و سایر موتورهای جست و جو همواره در حال تغییر می باشند تا بتوانند بهترین نتایج را به کاربران نمایش دهند. شما برای اینکه در صفحه اول نتایج موتور جست و جو به ویژه گوگل قرار بگیرید و متحمل ریسک های سئو نشوید باید در جریان تمامی این تغییرات قرار بگیرید تا سایت خود را برای موتورهای جست و جو بهینه سازی کنید. بنابراین، کافی است متناسب با موضوع خود تعدادی از این وبلاگ ها را انتخاب کنید و روزانه مطالب مفید و جدید در زمینه مورد نظرتان را بخوانید.

نوشته‌های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Call Now Buttonتماس